مواد فروشی که پوست انار را جای مواد می فروخت!!!

روند تولید نشان می‌دهد که فواید سلامتی و ارزش‌های تغذیه‌ای انار و پوست انار را به‌سرعت به یکی از مواد غذایی اصلی رژیم غذایی انسان در ایالات متحده تبدیل کرده است.

از سال 2007 تا 2012، تعداد مزارع انار و هکتارهای کشت میوه به ترتیب از 599 مزرعه و 24517 هکتار به 1056 مزرعه و 32887 هکتار افزایش یافت.

این میوه را می‌توان به روش‌های مختلفی مصرف کرد، از میان‌وعده خوردن به تنهایی یا افزودن آن به فنجان‌های میوه، کیک، سالاد، سوپ، سس و بستنی.

این میوه معمولاً آب‌میوه می‌شود و به تنهایی مصرف می‌شود، یا به نوشیدنی‌های الکلی (به عنوان مثال شراب)، آب نبات (مانند آب نبات‌ها و صمغ‌ها)، نوشیدنی‌های میوه‌ای مخلوط، ژله‌ها، پودینگ‌ها، سالساها، سس‌های سالاد و شربت‌هایی مانند گرنادین که استفاده می‌شود، اضافه می‌شود.

انار

برای طعم دادن به نوشیدنی ها و دسرها علاوه بر این، مصرف انار مصرف غذاهای سنتی قومی مانند فسنجان ایرانی را نیز تشویق می کند، خورش (اردک/مرغ) حاوی گردو و آب انار/شربت است.

استفاده از انار برای درمان انواع بیماری ها سابقه طولانی دارد و شواهد علمی کنونی نشان می دهد که این میوه منحصر به فرد فواید سلامتی دارد.

بیش از 120 ماده شیمیایی گیاهی مختلف از آب انار شناسایی شده است و سطوح آنتی اکسیدانی آن بالاتر از چای سبز و شراب قرمز گزارش شده است.

همچنین گزارش شده است که مصرف میوه یا آب انار می تواند التهاب را کاهش دهد، با بیماری قلبی مبارزه کند، سرطان را مهار کند و اثرات پیری را کاهش دهد.

در هر انار صدها آرل وجود دارد و هر آرل “کیسه” یک دانه کوچک به نام جنین را در خود جای داده است که می تواند نرم یا سخت باشد.

طعم ترش و شیرینی با طراوت انار در بین مصرف کنندگان محبوب است. 8 اونس سرو دارای 150 کالری است و منبع خوبی از فولات و پتاسیم و منبع بسیار خوبی از ویتامین K است.

حتی شواهد محدودی وجود دارد مبنی بر اینکه میوه انار حاوی خواص ضد ویروسی و ضد باکتریایی است که از بیماری های ناشی از غذا محافظت می کند.

برای بررسی بیشتر این فرضیه به تحقیقات بیشتری نیاز است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.